Historie Anny Šmejdířky

jejíž název jsme nevybrali náhodou. Roku 1584 odprodal mydlář Václav Horský dům na tomto místě Anně Šmejdířce. Náležela jí část světnice, síň a komory i s tím, „což pod ten krov náleží a kus zahrady až ke studnici, kdyby hrázi potřebovala“. K tomu přidává k používání i stěnu, která jest od ulice podle sklepu až na dvůr.
Kdyby se paní Anna vodhradila, bude moci sobě ve stěně dvéře udělati a ze studnice vodu bráti svobodně. Na podezdí průchod má domem mydlářovým svobodný nejen ona, ale každý, kdož grunt její držeti bude. Svobody té užiti má však s tou výjimkou, aby, kdyby dům prodati chtěla, dříve Václavovi ke koupi jej nabídla, a jinému jej prodala, „leč by ho on koupiti nechtěl“.
Pokusili jsme se pro vás vytvořit prostředí, které na Vás bude příjemně působit. Pokud chcete s hrstkou přátel po práci posedět a dát si pivko, kávu či kapku vína. Všechna jídla jsou dokonale připravená, chutná a jídelníček opravdu rozsáhlý – od sýrů, ryb a různých druhů mas upravených „po domácku“ i podle pikantních zahraničních receptur.

Žijte, bavte se, vychutnejte každé sousto, každý doušek z Vaší sklenky a smějte se! Přeje kolektiv hospůdky