Pivovar Anna Kráva

Navštivte náš pivovar Anna Kráva z Rokytňan, vaříme piva především z kvalitních surovin a podle rodinné receptury. Vyrábíme ležáky Plzeňského typu. Jsou to piva spodně kvašená a jejich jedinečnou chuť získávají díky použití kvalitních sladů, které nakupujeme v humnové sladovně Ing. Klusáčka v Kounicích. Chmely, které používáme jsou výhradně české produkce. Chuti dále dopomáhá dlouhé ležení v tancích, kde se harmonizuje chuť piva. Ležení trvá několik měsíců. Během ležení se chutě zjemňují a zakulacují. 

Pytlák SUMMER ALE 10

Jedno ze sezonních piv, které je ideálním osvěžením pro horké letní dny. Už při prvním napití si ho zamilujete. Pivo, které je plné jasných ovocných tropických vůní. V chuti má mírnou hořkost a lehké tělo. Skvělý nápoj, který je mezi zákazníky velmi oblíbený právě v teplém letním počasí.

Ležák JOSKA 11

Jedná se o spodně kvašený ležák Plzeňského typu. Hlavním sladem, použitým při jeho výrobě, je slad Plzeňský, který odebíráme z humnové sladovny v Kounicích, od Ing. Klusáčka.

Ucítíte v něm jemné chmelové aroma, které mu dodávají Žatecký poloraný červeňák, Sládek a Agnus. Pivo je krásně zlatavé, s plnějším tělem a výraznou hořkostí. Ležák Joska má vyváženou chuť a příjemný říz.

Ležák HAJNEJ 12

Jedná se o prémiový ležák, který je vařený ze sladů dodávaných z humnové sladovny v Kounicích, od Ing. Klusáčka. Je to pivo nefiltrované a nepasterizované. U jeho výroby jsme se drželi klasických starých postupů. Proto je postaven na Žateckém poloraném červeňáku, který mu dodává až kořenitě chmelové aroma. Použitý chmel mu dodává vyšší, ale velmi lahodnou hořkost. Má plné tělo a barvu zlatavou až jantarovou.

ANNA z pšenice 11

Toto pšeničné pivo je sezonní. Jedná se o pivo Bavorského typu. Říká se mu Weizen nebo také Weissbier. Má vysoký říz a velmi osobitý charakter. Prokvašeno bylo kvasinkami WB- 06, díky kterým v něm můžete cítit vůni banánů, hřebíčku nebo rozinek. Při jeho výrobě používáme pšeničný slad ze sladovny Weyermann v Bambergu. Pro zvýraznění chutě doporučujeme pár kapek citrónu či celý plátek.