Okolí

Komu by přišla dlouhá chvíle a zachtělo se mu trocha pohybu a poznání, město Nymburk a jeho okolí je na to jako stvořené.

Co byste měli vidět v historickém Nymburce

Nymburkem vede naučná turistická stezka se 68 zastávkami. Poznáte nejvýznamnější stavby města, významné rodáky nebo místa, jež proslavili slavné osobnosti svým pobytem. Stezka zahrnuje místa jako např. Vlastivědné muzeum, Tureckou nebo Vodárenskou věž, Starou rybárnu či Sladovnu. Projděte se kolem malebných gotických hradeb nebo romantickými uličkami Velké a Malé Valy, navštivte anglický park na Ostrově nebo secesní vodárnu.. Možná se vám bude hodit orientační plánek, který je k dispozici v infocentru na náměstí Přemyslovců, popř. i na recepci Penzionu.

K Nymburku a nymburskému pivovaru neodmyslitelně patří spisovatel Bohumil Hrabal (1914-1997). Pivovar, kde byl jeho otec správcem, zve na prohlídky, které jsou spojeny s ochutnávkou Postřižinského piva. Ve Vlastivědném muzeu je k nalezení i hrabalovská expozice.
Jistě je vám znám film Slavnosti sněženek. Možná jste neměli ani tušení, že se natáčel v nedaleké osadě zvané Kersko, kde Bohumil Hrabal žil. Navštivte místa, která dobře znáte z filmu J. Menzela.

Něco pro aktivní povahy a sportovce

Pokud někdo raději aktivnější vyžití, i tomu uděláme radost. Navštivte Zimní stadion nebo Sportovní centrum na Ostrově, které se nachází v nádherném prostředí lesoparku na břehu řeky Labe. K dispozici jsou venkovní a vnitřní sportoviště, např. plavecký bazén, posilovna, atletický stadion, tenisový a volejbalový areál.

Vyjeďte si na kole nebo in-linech po stezce podél břehů Labe. Je to jedna z nejlepších a zřejmě i nejfrekventovanějších cyklo a in-line stezek. Vede mezi městy Nymburk, lázeňským městem Poděbrady a Libicemi nad Cidlinou, jenž bylo sídlem rodu Slavníkovců a leží na soutoku řeky Labe a Cidliny. Cyklo stezku lemuje mnoho „občerstvovacích stanic“. Celková délka cyklotrasy je 28 km.

Na své si zaručeně přijdou i rodiny s dětmi

Skvělé letní koupání nabízí pískovna u Sadské (10 km), nebo jezero v Poděbradech (7,6 km). Jen kousíček od Nymburka, ve vesnici Ostrá (11,5 km) objevíte historickou vesnici umění a řemesel Botanicus. Kdo má rád zvířátka, toho jistě naláká zoologická zahrada Chleby (5,3 km). Za zhlédnutí jistě stojí i Písečný přesyp u Píst (4,3 km). Jedná se o přírodní památku a domov mnoha ohrožených druhů rostlin a živočichů. Je to jeden z posledních písečných přesypů ve středním Polabí.

Pokud máte stále pocit, že se při vašem pobytu v našem penzionu budete nudit, neváhejte se obrátit na někoho z našeho personálu. Jistě pro vás ještě nějaké tipy na výlety najde.

Přejeme mnoho skvělých a nezapomenutelných zážitků!